O browarze

Browar

Nasz browar mieści się w kompleksie pałacowo-parkowym w Siemianowicach Śląskich. W trzechsetną rocznicę zakupu nieruchomości przez ród Henckel von Donnersmarck, w najstarszym skrzydle umiejscowiono Browar Pałacowy. W zabytkowych salach, oddanych do ponownego użytkowania w 2018 roku, znajduje się warzelnia oraz pozostałe pomieszczenia browaru.

3bcc0ec16a36d9a154867ee46b57.jpeg

Piwowarzy

Jesteśmy zespołem oddanym sztuce warzenia dobrego, tradycyjnego piwa. Kierujemy się profesjonalizmem i wiedzą, przekazywaną z pokolenia na pokolenie przez wiedeńskich piwowarów, z której z dumą korzystamy. Nasze piwa produkujemy na urządzeniach firmy SALM, która jest jednym z najstarszych w Europie producentów urządzeń browarniczych. Wiedeńska technologia doceniana jest przez klientów użytkujących browary na całym świecie, od krajów europejskich po Azję, Afrykę i Amerykę. Instalacje produkowane przez SALM oraz warzone w nich piwa otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia podczas międzynarodowych targów i konkursów. Tradycja ukształtowana przez trzy pokolenia właścicieli firmy SALM jest fundamentem najwyższej jakości i najnowocześniejszych technologii w procesie warzenia piwa. Ekologiczne, renomowane składniki, perfekcyjna technologia, profesjonalny zespół piwowarów, kunszt tradycyjnego piwowarstwa oraz odpowiednio długi czas fermentacji i leżakowania - to receptura na piwo doskonałej jakości.

Pałac

Zespół Pałacowo – Parkowy jest najcenniejszym zabytkiem Siemianowic Śląskich, a wraz z terenami przyległymi tworzy obszar rekreacyjny o znaczeniu ponadregionalnym. W skład założenia wchodził ok. 20 hektarowy park, pałac klasycystyczny z elementami baroku, budynki gospodarcze, stajnie, ujeżdżalnia, tereny ogrodnicze (ogrody warzywne, sady) oraz dawny folwark ze spichlerzem. Właściwy park pałacowy jest obecnie Parkiem Miejskim, a w spichlerzu działa Muzeum Miejskie. Obiekt znajduje się obecnie w posiadaniu Inspiration Point S.A., która przeprowadza generalny remont zabytku.

0870cd0a5ade6e0f860e99d514ae.jpeg
Browar Pałacowy